Stomatologia dziecięca

Szczery, bezpretensjonalny, uśmiech dziecka… Wielu Rodziców jest gotowych zrobić bardzo wiele, aby go zobaczyć.
Jeszcze większa ilość Rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak prawidłowo o niego dbać, np. kiedy jest właściwy czas, aby zabrać dziecko na pierwszą wizytę do stomatologa. Niestety wiele małych pacjentów na wizyty stomatologiczne chodzi niechętnie. Dlaczego?

Często głównym powodem jest niewłaściwe podejście stomatologa na wizycie adaptacyjnej lub zmuszanie maluchów do pójścia do dentysty. Aby dziecko chętnie chodziło do stomatologa musi mieć miłe wspomnienia z gabinetu. Najważniejsza jest atmosfera.

Dr Sara Shamsa jest stomatologiem z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu najmłodszych. Dobrze wie, że dzieci są wymagającymi pacjentami i należy im się specjalne traktowanie. Dlatego cierpliwość, ciepło i poczucie humoru – to cechy charakteru idealnie opisujące panią doktor.

„Ważne jest, aby dziecko mi zaufało. Pierwszą wizytę traktuję, jako wizytę zapoznawczą. Oprócz tego, że ja poznaję małego pacjenta a on mnie, daje mu możliwość zapoznania się i oswojenia z gabinetem stomatologicznym. Dla maluszka jest to forma zabawy, dzięki temu szanse, że przyjdzie na kolejną wizytę wynoszą 98%. ” – mówi pani doktor

Państwa pociecha zapamięta pierwszą wizytę na bardzo długo. A być może i na całe życie. A czy stomatolog będzie jej się dobrze kojarzył zależy w dużym stopniu od was. Nie należy straszyć dziecka i mówić „jak nie pójdziesz to…”. Tylko, np. „jak pójdziesz to twoje ząbki staną się ładne, zdrowe i będziesz mógł jeść lody. ” Dzieci chcą widzieć zalety.

W sytuacji, gdy wizyta adaptacyjna zakończy się sukcesem prawdopodobieństwo, że na kolejną dziecko nie będzie chciało przyjść będzie znikome. Odpowiednie podejście doktor Shamsy sprawia, że każda wizyta i każdy mały zabieg przebiegają całkowicie bezboleśnie w miłej atmosferze.

Chcecie Państwo zadbać o ząbki swojej pociechy? Waszym marzeniem jest to, aby nie zraziło się do stomatologa? Zapraszamy na pierwszą wizytę do naszej kliniki a zatroszczymy się o ząbki waszego dziecka oraz przyjemną atmosferę podczas konsultacji.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Zadzwoń do nas:
 795-160-170 Warszawa – Anin

...
Kiedy troskliwi Rodzicie powinni przyprowadzić dziecko na pierwszą wizytę do stomatologa dziecięcego

Większość Rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, że na pierwszą wizytę do stomatologa dziecięcego powinni przyjść z dzieckiem w momencie, w którym dziecku zacznie wychodzić pierwszy ząb, a ma to zazwyczaj miejsce już ok. 6 miesiąca życia dziecka.

...
Na co warto zwrócić uwagę, wybierając lekarza, który przeprowadzi wizytę adaptacyjną?

Kolejna ważna wizyta, na którą troskliwi Rodzicie przyprowadzają swoje dziecko, to wizyta adaptacyjna.
Każdy z nas często czuje strach przed tym co nieznane. A w szczególności dzieci. Negatywne emocje szybko zapadają w pamięć i bardzo często ciężko jest o nich zapomnieć.

...
Dlaczego Rodzice naszych najmłodszych Pacjentów zaufali naszemu stomatologowi dziecięcemu?

Dzieci, to wbrew pozorom to bardzo wymagający Pacjenci. Dlatego naszymi najmniejszymi Pacjentami opiekuje się dr Sara Shamsa. Pani doktor jest absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.