Stomatologia Ogólna

Największy PARADOKS związany z leczeniem stomatologicznym!

Istnieje grupa pacjentów, którzy regularnie, przynajmniej 2 razy w roku z własnej inicjatywy odwiedzają mój gabinet stomatologiczny.

Wizyty tych pacjentów bardzo sobie cenię.

Dlaczego?

Bo są to wizyty konsultacyjne, podczas których mogę powiedzieć pacjentowi: ” Gratuluję, znowu robimy tylko higienizację – po raz kolejny nie ma Pan nic poważniejszego do zrobienia.”

Niestety nadal zbyt mała grupa pacjentów zdaje sobie sprawę, że profilaktyka stomatologiczna, odpowiednie dbanie o higienę jamy ustnej to klucz do tego, czy w ciągu najbliższych 20-30 lat zostawisz w gabinetach stomatologicznych równowartość dobrego, markowego samochodu, czy też wydatki ograniczą się do przeprowadzenia średnio raz na pół roku elementarnego zabiegu profilaktyki stomatologicznej, czyli higienizacji.

Jeszcze bardziej elitarne grono stanowią pacjenci, którzy zdają sobie sprawę z tego, że podatność zębów na próchnicę, to indywidualna sprawa od której zależy częstotliwość, z jaką w ich przypadku będą pojawiać się problemy z zębami wymagające bardziej zaawansowanego leczenia stomatologicznego.

Na szczęście indywidualną podatność pacjenta na próchnicę można już zmierzyć! Nowoczesne leczenie stomatologiczne polega przede wszystkim na tym, aby unikać próchnicy, a dopiero w drugiej kolejności na różnych metodach, które pozwalają skutecznie usuwać skutki próchnicy. Dlatego niezależnie od celu wizyty w moim gabinecie, pacjenci zawsze wychodzą bogatsi o wiedzę, która pozwoli im uniknąć inwazyjnego leczenia stomatologicznego nie tylko w ich przypadku, ale również w przypadku całej Rodziny.

Tak więc:

Zaczęli Państwo odczuwać ból w zębie? – podczas wizyty w moim gabinecie pozbędą się Państwo skuteczne bólu w ciągu kilku minut.

Nie byli Państwo na wizycie kontrolnej od lat? – podczas wizyty kontrolnej sprawdzimy, co i jak należy zrobić, aby uniknąć próchnicy zamiast leczyć jej skutki.

dr n.med. Paweł Nieckula

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Zadzwoń do nas:
 795-160-170 Warszawa – Anin