Leczenie kanałowe

Leczenie endodontyczne zalecane jest wszystkim osobom, u których wykryto nieodwracalne zapalenie miazgi.
W takiej sytuacji zwykłe leczenie próchnicy już nie pomoże. Macie Państwo do wyboru usunięcie chorego zęba lub skuteczne wyleczenie.

Podczas zabiegu lekarz usunie chorą miazgę, szkodliwą dla organizmu, żeby infekcja nie rozprzestrzeniała się dalej. Po dokładnym oczyszczeniu kanału korzeniowego ze stanu zapalnego, lekarz szczelnie go wypełniania odpowiednim materiałem. Po zabiegu będziecie mógli jeść i pić wszystko na co macie ochotę.

Dawniej leczenie kanałowe nie było tak popularne. Zdecydowana większość osób decydowała się na usunięcie zęba. Obecnie jest to niewielki odsetek społeczności. Dzięki leczeniu endodontycznemu pacjenci mogą się cieszyć własnymi zębami jeszcze przez wiele lat.

Nowoczesne znieczulenie i wykwalifikowana kadra lekarzy stomatologów sprawią, że zabieg nie będzie bolesny i pozwoli na uratowanie zepsutego zęba. Może wydawać się, że usunięcie zęba jest mniej uciążliwe, ale wcale tak nie jest. W lukę w uzębieniu powinien być wstawiony implant a to się wiąże z kolejnymi kosztami i wizytami w gabinecie stomatologicznym.

Zdarzają się sytuacje, w których ząb wymagający leczenia nie boli, a jedynie zmienia kolor na ciemniejszy. Wtedy lekarz stomatolog wykonuje zdjęcie RTG. Leczenie endodontyczne, w zależności od przyczyn i stanu zęba przeprowadzane jest na jednej lub kilku wizytach.

Po rekonstrukcji korony ząb jest martwy, ale mimo tego spełnia swoje dotychczasowe funkcje – dobrze rozdrabnia pokarm i zapewnia właściwą estetykę uśmiechu. Będą mogli Państwo cieszyć się na nowo zdrowym i pełnym uśmiechem

Zawsze wybór należy do Państwa. Doktor Nieckula może wam opowiedzieć o zaletach i wadach zarówno jednej możliwości jaki i drugiej.

Pełny i zdrowy uśmiech – gwarancja lepszego samopoczucia i zwiększenie siły perswazji.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Zadzwoń do nas:
 795-160-170 Warszawa – Anin

...
Czy leczenie kanałowe jest bolesne?

Z leczeniem kanałowym jest trochę tak, jak z rzeczami, których nie znamy. W większości boimy się tego co nie znane. Mamy wątpliwości przy podejmowaniu decyzji. W momencie poznania okazuje się, że nasze obawy były zupełnie niepotrzebne.

...
Jak ważne jest doświadczenie lekarza endodonty?

Zanim mężczyźni oddadzą swój samochód do mechanika sprawdzają jego wiarygodność. Chcą mieć pewność, że jest w dobrych rękach i zostanie naprawiony zgodnie z oczekiwaniami...

...
Czy leczenie endodontyczne jest mi potrzebne?

W życiu zdarzają się czasem sytuacje na które nie mamy wpływu. Ale nigdy nie ma sytuacji bez wyjścia. Zawsze macie Państwo do wyboru przynajmniej dwa rozwiązania. Tak też jest w przypadku zębów.