Na co warto zwrócić uwagę, wybierając lekarza, który przeprowadzi wizytę adaptacyjną?

Kolejna ważna wizyta, na którą troskliwi Rodzicie przyprowadzają swoje dziecko, to wizyta adaptacyjna.

Każdy z nas często czuje strach przed tym co nieznane. A w szczególności dzieci. Negatywne emocje szybko zapadają w pamięć i bardzo często ciężko jest o nich zapomnieć.

Doświadczony stomatolog dziecięcy podczas wizyty adaptacyjnej posługując się sprawdzonymi metodami pomaga dziecku w przyjazny i bezpieczny sposób oswoić się z tą zupełnie nową sytuacja, kiedy obca osoba, w nieznanym miejscu zagląda mu w ząbki.
Wizyta w gabinecie stomatologicznym może być dla dziecka niezapomnianą przygodą. Jak będzie ona wyglądała zależy zarówno od dentysty jak i od jego rodziców.

Najłatwiej ten rezultat jest osiągnąć wykorzystując naturalną, wrodzoną ciekawość dziecka. Gabinet stomatologiczny, wyposażony w wiele nieznanych sprzętów, duży fotel, to dla 90% dzieci bardzo nowe miejsce, które można wykorzystać, aby zaangażować dziecko w proces pierwszego, świadomego badania.

Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze potrafią zaskakiwać, natomiast w większości przypadków opór przed wizytą lub reakcje lękowe mają typowy przebieg, z którym lekarz specjalizujący się w stomatologii dziecięcej doskonale sobie poradzi.

Mały pacjent jest traktowany w wyjątkowy sposób, ponieważ jesteśmy świadomi tego, że pierwsza wizyta jest dla dziecka ogromnym przeżyciem. Na początku państwa pociecha może odczuwać lęk, ale nasi uśmiechnięci lekarze bardzo szybko zyskują zaufanie małych pacjentów. Dzięki umiejętnemu podejściu naszych stomatologów, leczenie mlecznych ząbków przebiega bezstresowo a dzieci bardzo chętnie do nas przychodzą.

Chcą Państwo, aby pierwsza wizyta Państwa dziecka u stomatologa stała się źródłem dobrych wspomnień?

Warto, aby dziecko pierwszą wizytę odbyło u doświadczonego stomatologa dziecięcego.

Zdrowy uśmiech naszych dzieci jest najpiękniejszym prezentem, jaki możemy od nich otrzymać.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Zadzwoń do nas:
 795-160-170 Warszawa – Anin