Kiedy troskliwi Rodzicie powinni przyprowadzić dziecko na pierwszą wizytę do stomatologa dziecięcego

Większość Rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, że na pierwszą wizytę do stomatologa dziecięcego powinni przyjść z dzieckiem w momencie, w którym dziecku zacznie wyrzynąć pierwszy ząb, a ma to zazwyczaj miejsce już ok. 6 miesiąca życia dziecka.

Podczas takiej wizyty stomatolog dziecięcy sprawdzi , czy stan jamy ustnej dziecka nie wymaga specjalnych zabiegów, a Rodzice uzyskają szczegółowy instruktaż, jak dbać o stan jamy ustnej i kontrolować przebieg procesu wyrzynania zębów.

Zdarzają się przypadki, w których ze względu na zbyt późną wizytę Rodziców, niestety musiałam usunąć 4 zęby 1,5 rocznemu dziecku. -mówi współpracująca z kliniką dr Sara Shamsa. Zbyt wczesna utrata zębów mlecznych przez dziecko z reguły ma poważne konsekwencje, m.in. sprzyja pojawianiu się wad wymowy.

Niektórym się wydaje, że „mleczaków” nie trzeba leczyć, ponieważ wypadną. Oczywiście, wypadną, ale próchnica przeniesie się na zęby stałe. Dlatego leczenie próchnicy w okresie uzębienia mlecznego ma ogromne znaczenie. Lekarze apelują, żeby nie bagatelizować problemów z uzębieniem u dzieci.

Najmłodsi pacjenci są wyjątkowymi pacjentami do których trzeba podejść w sposób szczególny. Dr Sara Shamsa zadba o komfort waszej pociechy i sprawi, że wizyta u stomatologa będzie dla niej zabawą a nie przykrym obowiązkiem. W przypadku, kiedy wcześnie nauczycie swojego malucha jak dbać o ząbki, częste wizyty w gabinecie stomatologicznym nie będą wymagane.

Priorytetem w naszej klinice jest wytworzenie dobrych i pozytywnych skojarzeń u dziecka. Sukcesem nie jest przyprowadzenie dziecka na wizytę do stomatologa. Sukces jest w momencie, gdy mały pacjent z chęcią przyjdzie na kolejną wizytę. Umiejętne podejście lekarza stomatologa na pierwszych wizytach owocuje zdobyciem zaufania.

Doktor Sara Shamsa bardzo lubi dzieci, a one czują, że mogą jej ufać. Dla pani doktor najważniejsze jest zdobycie zaufania i wywołanie uśmiechu u maluszka. Dzieci wyczuwają wymuszony uśmiech czy brak doświadczenia w obyciu z małymi pacjentami. Dlatego tak ciężko znaleźć stomatologa z odpowiednim podejściem do Państwa pociech.

Zabierając swoje dziecko odpowiednio wcześnie do stomatologa, dajecie mu szansę na uniknięcie skomplikowanego i kosztownego leczenia w dorosłym życiu. Warto, abyście Państwo jak najwcześniej pomogli maluszkowi rozwinąć nawyk dbania o zęby. W naszej klinice oferujemy usługi stomatologii dziecięcej na najwyższym poziomie. Dokładamy wszelkich starań, aby wasza pociecha zapomniała o tym, że jest w gabinecie stomatologicznym.

Już dziś zapraszamy na pierwszą, adaptacyjną wizytę z dzieckiem!

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Zadzwoń do nas:
 795-160-170 Warszawa – Anin